Start Ogłoszenia

Niedziela III Wielkanocna. Poznań 14.04.2024 r. Drukuj Email

1. Eucharystia miejscem objawienia się Zmartwychwstałego

W mowie Piotra jest wyraźny kontrast między działaniem człowieka, które doprowadza do śmierci Jezusa, a działaniem Boga, które prowadzi do zmartwychwstania Jezusa. Okazuje się, że Bóg może zrealizować najwyższe plany swojego miłosierdzia i sprawiedliwości wykorzystując nawet ludzką niesprawiedliwość i przemoc – może wyprowadzić dobro z najtrudniejszych sytuacji. Bóg chce naszego nawrócenia, które polega na przejściu od lęku, zmieszania i wątpliwości do radości, wiary i zdumienia. Ważna jest tutaj rola Kościoła domowego, gdzie wspólna modlitwa oraz słuchanie i rozważanie słowa Bożego pozwala odkryć Boże dary, które przekraczają ludzkie oczekiwania. Kto mówi „znam Go", jest zobowiązany do okazywania miłości w praktyce. Nie wystarczy dar otrzymać, trzeba go jeszcze wykorzystać dla dobra wspólnoty, w której żyje się na co dzień.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. Niedziela dzisiejsza przypomina nam jako Narodowi wejście do Rodziny Chrześcijańskiej – świętujemy pamiątkę Chrztu Polski. Na wartościach wiary chrześcijańskiej rozpoczęła się nasza historia. To jest nasza „jakość i tożsamość". Dziękujmy Panu Boga za tę łaskę!

3. Dziś także w naszym kraju odbywa się Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dołączmy także we wspólnocie domowej i indywidualnie do tej inicjatywy.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19:00.

5. Wspólnota Różańcowa w tym miesiącu modlić się będzie: aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00.

7. Dzieci klasy III przystąpią w piątek do I Spowiedzi św. w dwóch grupach:

• o godz. 16:00 – dziewczynki.
  • o godz. 17:00 – chłopcy.

8. Katecheza parafialna dla kl. VIII w piątek o godz. 19:00.

9. W sobotę w naszym mieście będzie realizowana Akcja Pokutna – Różaniec wokół Poznania. Bliższe szczegóły w gablotce przed kościołem.

10. W sobotę 20 kwietnia – kolejna 22 rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego do Katedry Poznańskiej. Msza św. dziękczynna i z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalszą posługę Pasterską o godz. 18:00 w Katedrze.

11. Przyszła niedziela będzie Światowym Dniem Modlitw o Powołania i rozpocznie Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ta intencja będzie nam szczególnie bliska w tym czasie. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kwesta na wsparcie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, gdzie przygotowują się kandydaci do kapłaństwa i posługi w Kościele.