Start Ogłoszenia

Niedziela V Wielkanocna. Poznań 28.04.2024 r. Drukuj Email

1. Trwajcie we mnie, a Ja w was będę trwać

Jezus mówi dziś do nas: „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić". Na tym świecie można zapewne uczynić bardzo wiele bez Jezusa. Pozostanie jednak zawsze pytanie: Jaki sens ma to wszystko, czego bez więzi z Nim w życiu dokonujemy? Chrześcijanin odcięty od Chrystusa staje się człowiekiem „wysuszonym" z wartości – niezależnie od sukcesów, jakie w tym życiu odnosi. Owoc bez łączności z drzewem gnije. Pierwsi ludzie, ukrywając się przed Bogiem, stracili Go z oczu. Stał się dla nich niedostępny. Im bardziej próbujemy wypełnić życie wszystkim, tylko nie Bogiem, tym wyraźniejsza staje się nasza frustracja i poczucie bezsensu. Natomiast człowiek zjednoczony z Bogiem otwiera się na świat i zdolny jest ten świat przemieniać. Otrzymuje bowiem od Boga wszystko, czego potrzebuje. I takich ludzi dziś potrzeba światu. Jak być takim człowiekiem? Jak żyć, by nasze życie nie było bezowocne? Odpowiedzi na te pytania daje dzisiejsze drugie czytanie: „Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". Kto kocha, kto żyje dla kogoś, ten żyje w Bogu, a Bóg w nim. Jego życie przynosi obfity, nieprzemijający owoc.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 8:00. W miesiącu maju Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00. Po Mszy św. nabożeństwo majowe o godz. 18:30. Udział dzieci klas III w tym nabożeństwie będzie ich bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości I Komunii św.

3. Apel Jasnogórski codziennie o godz. 21:00 przy figurze Matki Bożej Gromnicznej.

4. W czwartek 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia także w naszej parafii podejmujemy modlitwę Nieustającego Różańca.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek:

• od godz. 17:00 – adorują dzieci.
  • od godz. 17:30 – Wspólnota Różańcowa.
  • o godz. 18:00 – Msza św.
  • o godz. 18:30 – Nabożeństwo majowe oraz w intencji Misji świętych.

6. Spowiedź św. każdego dnia pół godziny przed Mszą św., a w środę i czwartek od 17:00 do 18:00.

7. Chorych i starszych parafian odwiedzę z sakramentami św. w środę i czwartek przed południem.

8. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedzielę: o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30. Nabożeństwo majowe o godz. 15:30. Tego dnia nie obowiązuje post.

9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej w sobotę o godz. 8:00.